Salvador del Solar

Peruánský herec Salvador del Solar, celým jménem Salvador Alejandro Jorge Del Solar Labarthe, se narodil 1. května 1970 v Limě. Vystudoval práva na univerzitě Pontificia Universidad Católica del Perú a závodně se věnoval vodnímu pólu. Až poté se začal věnovat studiu herectví u známého herce Alberta Ísoly. Jeho první role byly divadelní, zahrál si například v představeních Presas de Salón, Ojos Bonitos, Cuadros Feos, Hamlet, El Gran Teatro del Mundo, El Rey Lear… Poté odešel do Kolumbie, aby pokračoval ve své herecké kariéře.

Zahrál si v telenovelách: Escándalo, Pobre Diabla, Amores de mercado, Sin Vergüenza, La Traición, Amar y temer, Correo de inocentes, El Capo 2, aj. Za role v telenovelách Escándalo,  Pobre Diabla a Amores de Mercado získal ocenění.

Salvador je také filmovým hercem, za roli ve filmu Pantaleón y las visitadoras získal na festivalu v Cartageně ocenění pro nejlepšího herce. Od roku 2012 se věnuje režii. Jeho první film, který režíroval, se jmenuje ¿Qué fue lo que hiciste Harvey Magallanes?

Jeho manželkou se v roce 1998 stala Ximena Bellido Denegri, společně mají dvě dcery Manuelu a Antoniu.

Ohodnoť tento příspěvek:

Mohlo by tě také zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *