Nora Salinas

Mexická herečka Nora Alicia Ortiz Salinas se narodila 7. června 1976 v Monterrey, Nuevo León. Dětství prožila ve státě Tamaulipas na hranicích s USA. Má pět sourozenců, její matka se jmenuje Nora Salinas de León a otec Rodolfo Calera Anzaldùa. V roce 1993 Nora zvítězila v soutěži Miss Tamaulipas a odešla proto do Mexika, aby se zúčastnila soutěže La Chica TV, kde získala třetí místo. V této soutěži se setkala s ředitelem Centro de Educación Artística při společnosti Televisa Eugeniem Cobo a řekla mu, že jejím snem je stát se herečkou. Přestěhovala se tedy do Mexika a začala zde studovat. V roce 1994 se poprvé objevila na obrazovce v roli mladé rebelky Jessicy v telenovele Agujetas de color de rosa. Velikou popularitu jí přinesla role Graciely v telenovele Esmeralda, poté se objevila v řadě dalších telenovel.

V roce 2002 se stal jejím manželem Miguel Borbolla, s nímž má syna jménem José Miguel. Těhotenství načas přerušilo její kariéru. Vrátila se až v roce 2004 rolí v dětském seriálu Amy, la niña de la mochila azul a v témže roce ohlásila rozvod s manželem. V roce 2006 si zahrála v telenovele La fea más bella a za svoji roli byla nominována na cenu TvyNovelas. Poté si zahrála například v telenovelách Fuego en la sangre, Atrévete a soñar. V roce 2010 otěhotněla s partnerem Mauriciem Beckerem a narodila se jí holčička Scarlett. Vztah jim nevydržel a v roce 2012 se pár rozešel.

4.7/5 - (3 votes)

Mohlo by tě také zajímat:

Komentáře (2)

  1. bara

    prosim můžete jsem přidat telenovelu agujetas de color de rosa a prosim jestli je něco noveho nebo jak stravil vanoce herec martin karpan

    1. Barča

      Martín Karpan aktuálně hraje v druhé řadě kolumbijské telenovely La Nocturna, kterou jsme právě přidali na web 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.