Edith González

Edith González Fuentes se narodila 10. prosince 1964 v Monterrey v Mexiku. Již v pěti letech si ji v davu všiml režisér, a tak získala svou první roli Cossette v Los Miserables. Známou se stala ve svých patnácti letech díky roli rozmazlené dcery v mexické telenovele Los Ricos También Lloran. Tehdy ji lidé začali poznávat na ulici. Edith studovala umělecké školy v Londýně, New Yorku i Paříži.

V roce 2004 získala roli v telenovele Mujer de madera, kterou však musela po třech měsících opustit, jelikož otěhotněla. Nahradila ji herečka Ana Patricia Rojo. 17. srpna 2004 se jí narodila dcerka Constanza, se kterou nafotila reklamní kampaň pro Got Milk.

Edith si zahrála v řadě telenovel, například Corazón salvaje, La sombra del otro, Nunca te olvidaré, SaloméMundo de fieras, Palabra de mujer, Doña BárbaraCamaleonesCielo rojoVivir a destiempo,…

Vzhledem k tomu, že má zkušenosti s tancem a baletem, byla porotkyní hned v několika show a to Bailando por un Sueňo 1 a 2, Reyes de la Pista a Bailando por la Boda de Mis Sueňos.

Na podzim 2016 ji diagnostikovali rakovinu. Po třech letech boje 13. 6. 2019 zemřela.

 

5/5 - (2 votes)

Mohlo by tě také zajímat:

Komentář (1)

  1. Braien3354@azet.sk

    Tak podla mna je Edith Gonzalez najkrajšia herečka 🙂 normalne v každej telenovele je očarujuca no čo knej dodať to vidno že herečka 🙂 a v tej telenovele Dona Barbara tam to zahrala velmi dobre 🙂 pačila sa mi ta telenovela 🙂 kješ bi ešte taku dajaku podobnu zahrala 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *