Anahí

Anahí Giovanna Puente Portilla, která si říká zkrátka jen Anahí, se narodila 14. května 1983 v Mexiku. Anahí je jednak herečkou, ale také zpěvačkou a textařkou, tanečnicí a producentkou.

Anahí začala ve světě showbusinessu již ve dvou letech a to v pořadu Chiquilladas, poté následovaly i filmové a seriálové role. Do podvědomí diváků po celém světě se dostala zejména díky roli Mii Colucci v telenovele Rebelde. S kapelou RBD, která byla vytvořena v souvislosti s již zmíněnou telenovelou, jíž byla součástí, byla nominována na cenu Grammy v kategorii hudebních skupin hrajících popovou hudbu. Nyní se věnuje sólové dráze, v průběhu které vydala již několik alb. Do roku 2011 to bylo 7 alb vč. Mi Delirio a jeho deluxe verze.

V průběhu natáčení telenovely Primer Amor měla Anahí problémy s anorexií díky nervozitě, které je natáčení přinášelo. Její váha dosáhla dokonce 34 kg. Absolvovala léčení v několika léčebných centrech, navštívila několik doktorů a psychiatrů v Mexiku. Jednou se cítila velmi špatně, na omdlení a tak jela do nemocnice, kde se ji následně zastavilo srdce na osm sekund, jak uvádí. V roce 2008 začala působit v kampani proti anorexii a bulimii ve spolupráci s Televisou.

Jejím manželem je Manuel Velasco a společně mají dva syny – Manuela a Emiliana.

3.4/5 - (5 votes)

Mohlo by tě také zajímat:

Komentář (1)

  1. Monika

    http://www.osobnosti.cz/anahi.php prosím o like 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *