Jaime Camil

Jaime Federico Said Camil de Saldaña da Gama se narodil 22. července 1973 v Mexico City v Mexiku. Je nejen hercem, ale také zpěvákem a moderátorem. Jaime je synem Jaimeho Camila Garzy, velice úspěšného mexického podnikatele, a Cecilie Saldañi da Gamy, brazilské zpěvačky. Má celkem pět sourozenců, avšak žádný z nich není vlastní – dva sourozenci mají společnou pouze matku a tři sestry, které do rodiny přivedl jeho otec z předchozích vztahů. Jeho sestra Isabella Camil je také herečkou, je vdaná za herce herce Sergia Mayera. Camil hovoří čtyřmi jazyky – španělsky, anglicky, portugalsky a francouzsky. Jaime má rád extrémní sporty, projel jižní Afriku a Mexiko na motorce.

Herectví studoval v New Yorku, Los Angeles a v Mexiku. Dokonce navštěvoval hodiny klasické opery v Itálii. Svou kariéru začal v rádiu jako moderátor na stanici Radioactivo 98.5 v roce 1993. Spolupracoval s TV Azteca a poté přešel do Televisy. Jaime si dokonce zahrál i na Broadwayi a to v muzikálech The Mambo Kings a Latinologues.

V roce 1999 vydal své první hudební album Para estar contigo. Druhé album Una vez más vzniklo v roce 2002. V roce 2008 vydal třetí album Jaime Camil vol. 3, u kterého se také podílel na produkci.

V roce 2014 byl obsazen do amerického seriálu Jane the Virgin, který je inspirován telenovelou Juana la Virgen. Díky své roli Rogelia se tak velmi výrazně proslavil i u amerického publika.

Jeho partnerkou je modelka Heidi Balvanera, která mu v říjnu 2011 porodila holčičku Elenu a následně v roce 2014 kluka Jaimeho.

5/5 - (1 vote)

Mohlo by tě také zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *