Florencia Bertotti

Argentinská herečka a zpěvačka Florencia Bertotti, celým jménem María Florencia Bertotti Baleirón, se narodila 15. března 1983 ve městě Palermo, Buenos Aires, Argentina. Jejími rodiči jsou dětská psycholožka a pedagožka María Baleirón a klenotník Gustavo Bertotti, kteří se rozvedli, když bylo Florencii sedm let. Má starší sestru jménem Clara Bertotti, která je právničkou. V letech 2006-2010 byl jejím manželem Guido Kaczka, s nímž má syna jménem Romeo.

Její kariéra začala v roce 1995, kdy si zahrála v reklamě na džemy, poté hrála v řadě dalších reklam. To ji přivedlo do světa televize a ještě v roce 1995 si zahrála roli v telenovele Dulce Ana. Poté následovaly role v telenovelách 90-60-90 Modelos, De Corazón, Verano del ’98, Luna Salvaje, Son Amores. Za roli v telenovele Son Amores získala cenu Martína Fierra za nejlepší komediální herečku.

Svoji první hlavní roli si však zahrála až v telenovele Floricienta, kde nejen hrála, ale také zpívala a tančila. Telenovela se stala velice populární, měla své divadelní představení, vyšlo k ní 7 CD a byla největším hitem v letech 2004 a 2005 v Argentině. V roce 2009 se podílela na produkci i režii telenovely Niní, kde si také zahrála hlavní roli. Florencia hraje v divadle i filmech.

Ohodnoť tento příspěvek:

Mohlo by tě také zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.