Ana María Orozco

Herečka Ana María Orozco Aristizábal se narodila 4. července 1973 v Bogotě, Kolumbie. Jejím otcem je herec Luis Fernando Orozco a matkou rozhlasová hlasatelka Carmenza Aristizábal. Ana María má dvě sestry – Verónicu, která je taky herečkou a Julianu.

První větší rolí byla role v telenovele Perro Amor, za niž získala cenu Simóna Bolívara za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Při natáčení telenovely se také seznámila s hercem Juliánem Arango (Hugo z Yo soy Betty, la fea), za něhož se v roce 1999 provdala. Manželství však vydrželo pouhých 6 měsíců.

Proslavila se po celém světě díky roli Betty v telenovele Ošklivka Betty (Yo soy Betty, la fea).  Seriál se vysílal v 171 zemích, byl dabován do 25 jazyků a vzniklo 28 remaků, např. La fea más bella nebo Betty en NY.

Po skončení natáčení seriálu Betty, la fea si zahrála v navazujícím seriálu Ecomoda. Objevila se také v díle argentinské i kolumbijské verze Mujeres asesinas a v kolumbijském remaku Zoufalých manželek – Amas de Casa Desesperadas. 

V roce 2017 se obsazení Ošklivky Betty dalo dohromady a začalo vystupovat s divadelní verzí tohoto seriálu v původním obsazení. 

Následovaly role v dalších seriálech jako: El regreso de Lucas, No olvidarás mi nombre či Simona. V roce 2020 získala roli i mimo Latinskou Ameriku  a to ve španělském seriálu Perdida.

V letech 2005 až 2012 byl jejím manželem Martín Quaglia, s nímž má dvě dcery. Později při natáčení telenovely Somos Familia se seznámila s hercem Maximilianem Ghionem, se kterým randila v letech 2013 až 2015.

5/5 - (1 vote)

Mohlo by tě také zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.