Oka Giner

Okairy Alejandra Giner Arredondo, známá pod uměleckým jménem Oka Giner, je mexická herečka a modelka. Narodila se 30. listopadu 1992 ve městě Camargo ve státě Chihuahua. V dětství se účastnila soutěží krásy a od sedmnácti let pracovala jako modelka. Plných jedenáct let se věnovala polynéskému tanci, což později ovlivnilo její expresivní herecký projev.

Po krátké studijní epizodě na Universidad Autónoma de Chihuahua, kde začala studovat komunikační vědy, se rozhodla naplno pro hereckou kariéru. V lednu 2012 se přestěhovala z rodného Camarga do Ciudad de México, aby nastoupila na prestižní hereckou školu Centro de Educación Artística (CEA), kterou provozuje televizní stanice Televisa.

Velký průlom přišel v roce 2013, kdy navzdory minimálním profesionálním zkušenostem získala roli ambiciózní socialitky Bárbary Fuenmayor v adaptaci Gossip Girl: Acapulco. Seriál měl premiéru v srpnu 2013 a stal se její vstupenkou do světa telenovel.

V následujících letech získala řadu významných rolí: Emilia Marín v projektu Señorita Pólvora (2015), Susana „Susy“ Sanders v telenovele Bajo el mismo cielo (2015–2016), Yesenia Pérez v telenovele ¿Quién es quién? a Rosario Franco v dlouhotrvajícím seriálu Señora Acero (2016–2018, 266 dílů). V roce 2019 ztvárnila Marinu Salazar Fuentes v romantické telenovele Cita a ciegas.

V roce 2021 se objevila ve streamovacím seriálu La venganza de las Juanas pro platformu Netflix, který jí přinesl mezinárodní publikum. Následně si zahrála Elenu v komediální sérii Madre sólo hay dos (2021–2022). Zlomovým okamžikem v její kariéře byl rok 2023, kdy získala svou první hlavní roli jako Elsa Quiroga v 90 dílech telenovely Perdona nuestros pecados.

V roce 2024 navázala dvěma hlavními rolemi v telenovelách Marea de pasiones na stanici Univision a Las hijas de la señora García (82 dílů) na stanici Las Estrellas. V roce 2026 se diváci mohou těšit na její hlavní roli v telenovele Tan cerca de ti, nace el amor. Za výkon v Bajo el mismo cielo byla v roce 2016 nominována na cenu Premios Tu Mundo v kategorii Objev roku.

V soukromém životě se Oka Giner 10. prosince 2022 se po třech letech vztahu provdala za venezuelského komika a herce Nacha Redonda. Pár se seznámil na rande naslepo. Slavnostní obřad se konal v Mexiku za účasti rodiny a přátel.

Ohodnoť tento příspěvek:

Mohlo by tě také zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *